Ostatnia szansa na przygotowanie do matury 2022. Jak zdążyć przed egzaminem

Do matury 2022 pozostało naprawdę mało czasu. W zasadzie jest to już ostatni dzwonek na to, aby się przygotować. Jeśli do tej pory nie zdążyliśmy opanować materiału, to trzeba się spieszyć. Na szczęście możemy liczyć na pewne ułatwienia stanowiące nieocenioną pomoc w nauce do egzaminów. Kurs, korepetycje, a może repetytorium maturalne? Co najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku?

Matura 2022 – jak się uczyć na ostatnią chwilę? Nie bój się skorzystać z pomocy

Niezależnie od tego czy naszym celem jest przygotowanie do matury z matematyki, czy umiejętnie napisana rozprawka w części z języka polskiego. Z pomocą przybywa kilka skutecznych sposobów, które pomogą nam oswoić się z materiałem maturalnym. Część maturzystów korzysta z kursów i usług korepetytora. To najlepszy wybór w przypadku, gdy mamy spore zaległości, a naglący czas gra na naszą niekorzyść. Jeśli nasza wiedza wymaga jedynie odkurzenia, to do powtórki przed maturą doskonale sprawdzi się repetytorium maturalne.

Książki, które pomogą nam przygotować się do matury 2022

Warto pamiętać o rozróżnieniu pomiędzy nauką od podstaw a powtórką materiału. W tym pierwszy przypadku najlepiej sprawdzą się podręczniki szkolne i notatki utworzone podczas zajęć szkolnych. W ramach powtarzania i systematyzowania wiedzy najlepiej skorzystać z rozwiązań specjalnie do tego opracowanych. Na tym polu od lat prym wiedzie repetytorium maturalne i tego rodzaju podręczniki dla maturzystów. 

Jak matura 2021 może pomóc w przygotowaniach?

Rozwiązywanie arkuszy zadań z ubiegłych lat to świetny pomysł. Pomoże nam to nie tylko oszacować stan naszych przygotowań, ale także da pogląd na to, jakiego rodzaju zadań możemy spodziewać się na tegorocznych arkuszach maturalnych. Zeszłoroczne zestawy znajdziemy bez większych problemów w sieci, a często również dołączane są one do zbiorów zadań i repetytoriów, jakie kupić można w księgarniach.

Dobre rady, które pomogą zdać maturę

Okres przedmaturalnych przygotowań to stresujący czas. Dlatego też warto wziąć głęboki oddech, wyjść na spacer czy posłuchać muzyki. Chwila wytchnienia pomiędzy nauką dobrze wpływa na myślenie oraz pozwala “ułożyć się” wiedzy w naszym mózgu. Nie warto także uczyć się wszystkiego naraz. Tutaj lepiej sprawdzi się dobrze rozplanowany system. Możemy, np. jeden dzień poświęcić na przygotowania do części matematycznej, a kolejny dzień do opanowywania materiału z języka polskiego etc.

About the Author

Related Posts